Neeltje Jantje

Over Neeltje Jantje

Mooie vaartochten over de Waal met een van de laatst overgebleven Waalschokkers van Nederland. De Neeltje Jantje is een varend monument wat tot de jaren ’50 van de vorige eeuw als visserschip gebruikt werd. Als u aan boord stapt, stapt u terug in de tijd van zalm, steur en paling uit de Waal. Een vaartocht duurt minimaal 2 uur en we mogen maximaal 12 personen meenemen. (In verband met de Corona-maatregelen mogen we tijdelijk max. 4 personen meenemen. Zie ook ons Corona-protocol.)

 

Bekijk de opname voor RegioTV Tiel van 6 augustus 2016.

Wat is een waalschokker?

Een waalschokker is een boot waarmee tot ongeveer het midden van de 20e eeuw op de Maas, Waal en Boven-Rijn werd gevist op zalm en paling. Door de ontwikkeling van meer moderne vangsttechnieken en de achteruitgang van de visstand in de grote rivieren verdwenen de Waalschokkers langzaam maar zeker uit beeld.

In de negentiger jaren maakte de Rotaryclub Tiel Waalstreek zich sterk voor het behoud van de Neeltje Jantje. Het schip dat inmiddels dienst deed als woonboot, werd in 1993 aangekocht met als doel het weer in oude glorie te herstellen. De Rotaryclub bracht een flink bedrag aan sponsorgelden bijeen, waarmee de aankoop en restauratie voorlopig kon worden gefinancierd. Het “schokkerproject” was geboren!

 

In juli 2012 heeft de Sectie Varende Monumenten van de Federatie Oud-Nederlandse Vaartuigen (FONV) besloten dat de “Neeltje Jantje” voldoet aan de criteria die aan een Varend Monument worden gesteld. Het schip is daarom in de A-categorie ingeschreven in het Nationaal Register Varende Monumenten en mag de wimpel “Varend Monument” voeren.

Reparatiewerkzaamheden op de werf. Daarna naar 'huis'
Reparatiewerkzaamheden op de werf. Daarna naar 'huis'
Ligplaats van de Neeltje Jantje in de haven van Tiel.
Ligplaats van de Neeltje Jantje in de haven van Tiel.
De Neeltje Jantje op de Waal voor Tiel.
De Neeltje Jantje op de Waal voor Tiel.
Na een mooie tocht weer terug naar Tiel.
Na een mooie tocht weer terug naar Tiel.

Struinen samen met Rivier Actief

Sinterklaas vaart naar Varik (2017)

Lekkodagen 2015 Wijk bij Duurstede

De Neeltje Jantje in de stadshaven van Wijk bij Duurstede op 27 september 2015.
De Neeltje Jantje in de stadshaven van Wijk bij Duurstede op 27 september 2015.

Sail Amsterdam 2015

    Sorry, no posts matched your criteria.